Kodi telefonik i vendit / rajonit botëror

Renditni kodet telefonike të vendeve / rajoneve në botë

Zgjidhni emrin e vendit për informacione më të hollësishme

Kodi i vendit, zona kohore, e madhe, kodi izo, gjuha, popullsia, përdoruesit e internetit, monedha, etj.

vendi flamuri kombëtar Kodi i Shtetit kodimi iso monedha zonë GDP $USD
Afganistan Afganistan flamuri kombëtar 93 AF / AFG Afgan (AFN) 647,500 29,121,286
Shqiperia Shqiperia flamuri kombëtar 355 AL / ALB Lek (ALL) 28,748 2,986,952
Algjeria Algjeria flamuri kombëtar 213 DZ / DZA Dinar (DZD) 2,381,740 34,586,184
Samoa amerikane Samoa amerikane flamuri kombëtar 1-684 AS / ASM Dollar (USD) 199 57,881
Andorra Andorra flamuri kombëtar 376 AD / AND Euro (EUR) 468 84,000
Angola Angola flamuri kombëtar 244 AO / AGO Kwanza (AOA) 1,246,700 13,068,161
Anguilla Anguilla flamuri kombëtar 1-264 AI / AIA Dollar (XCD) 102 13,254
Antigua dhe Barbuda Antigua dhe Barbuda flamuri kombëtar 1-268 AG / ATG Dollar (XCD) 443 86,754
Argjentina Argjentina flamuri kombëtar 54 AR / ARG Peso (ARS) 2,766,890 41,343,201
Armenia Armenia flamuri kombëtar 374 AM / ARM Dram (AMD) 29,800 2,968,000
Aruba Aruba flamuri kombëtar 297 AW / ABW Gulderi (AWG) 193 71,566
Australi Australi flamuri kombëtar 61 AU / AUS Dollar (AUD) 7,686,850 21,515,754
Austri Austri flamuri kombëtar 43 AT / AUT Euro (EUR) 83,858 8,205,000
Azerbajxhan Azerbajxhan flamuri kombëtar 994 AZ / AZE Manat (AZN) 86,600 8,303,512
Bahamas Bahamas flamuri kombëtar 1-242 BS / BHS Dollar (BSD) 13,940 301,790
Bahrein Bahrein flamuri kombëtar 973 BH / BHR Dinar (BHD) 665 738,004
Bangladeshi Bangladeshi flamuri kombëtar 880 BD / BGD Taka (BDT) 144,000 156,118,464
Barbados Barbados flamuri kombëtar 1-246 BB / BRB Dollar (BBD) 431 285,653
Bjellorusia Bjellorusia flamuri kombëtar 375 BY / BLR Rubla (BYR) 207,600 9,685,000
Belgjika Belgjika flamuri kombëtar 32 BE / BEL Euro (EUR) 30,510 10,403,000
Belize Belize flamuri kombëtar 501 BZ / BLZ Dollar (BZD) 22,966 314,522
Benini Benini flamuri kombëtar 229 BJ / BEN Franc (XOF) 112,620 9,056,010
Bermuda Bermuda flamuri kombëtar 1-441 BM / BMU Dollar (BMD) 53 65,365
Butani Butani flamuri kombëtar 975 BT / BTN Ngultrum (BTN) 47,000 699,847
Bolivi Bolivi flamuri kombëtar 591 BO / BOL Boliviano (BOB) 1,098,580 9,947,418
Bosnje dhe Hercegovinë Bosnje dhe Hercegovinë flamuri kombëtar 387 BA / BIH Marka (BAM) 51,129 4,590,000
Botsvana Botsvana flamuri kombëtar 267 BW / BWA Pula (BWP) 600,370 2,029,307
Brazili Brazili flamuri kombëtar 55 BR / BRA Real (BRL) 8,511,965 201,103,330
Territori Britanik i Oqeanit Indian Territori Britanik i Oqeanit Indian flamuri kombëtar 246 IO / IOT Dollar (USD) 60 4,000
Ishujt e Virgjër Britanikë Ishujt e Virgjër Britanikë flamuri kombëtar 1-284 VG / VGB Dollar (USD) 153 21,730
Brunei Brunei flamuri kombëtar 673 BN / BRN Dollar (BND) 5,770 395,027
Bullgaria Bullgaria flamuri kombëtar 359 BG / BGR Lev (BGN) 110,910 7,148,785
Burkina Faso Burkina Faso flamuri kombëtar 226 BF / BFA Franc (XOF) 274,200 16,241,811
Burundi Burundi flamuri kombëtar 257 BI / BDI Franc (BIF) 27,830 9,863,117
Kamboxhia Kamboxhia flamuri kombëtar 855 KH / KHM Riels (KHR) 181,040 14,453,680
Kamerun Kamerun flamuri kombëtar 237 CM / CMR Franc (XAF) 475,440 19,294,149
Kanada Kanada flamuri kombëtar 1 CA / CAN Dollar (CAD) 9,984,670 33,679,000
Kepi ​​Verde Kepi ​​Verde flamuri kombëtar 238 CV / CPV Escudo (CVE) 4,033 508,659
Ishujt Kajman Ishujt Kajman flamuri kombëtar 1-345 KY / CYM Dollar (KYD) 262 44,270
Republika e Afrikës Qendrore Republika e Afrikës Qendrore flamuri kombëtar 236 CF / CAF Franc (XAF) 622,984 4,844,927
Çad Çad flamuri kombëtar 235 TD / TCD Franc (XAF) 1,284,000 10,543,464
Kili Kili flamuri kombëtar 56 CL / CHL Peso (CLP) 756,950 16,746,491
Kina Kina flamuri kombëtar 86 CN / CHN Renminbi (CNY) 9,596,960 1,330,044,000
Ishulli i Krishtlindjeve Ishulli i Krishtlindjeve flamuri kombëtar 61 CX / CXR Dollar (AUD) 135 1,500
Ishujt Cocos Ishujt Cocos flamuri kombëtar 61 CC / CCK Dollar (AUD) 14 628
Kolumbia Kolumbia flamuri kombëtar 57 CO / COL Peso (COP) 1,138,910 47,790,000
Komoret Komoret flamuri kombëtar 269 KM / COM Franc (KMF) 2,170 773,407
Ishujt Cook Ishujt Cook flamuri kombëtar 682 CK / COK Dollar (NZD) 240 21,388
Kosta Rika Kosta Rika flamuri kombëtar 506 CR / CRI Colon (CRC) 51,100 4,516,220
Kroacia Kroacia flamuri kombëtar 385 HR / HRV Kuna (HRK) 56,542 4,491,000
Kubë Kubë flamuri kombëtar 53 CU / CUB Peso (CUP) 110,860 11,423,000
Kuracao Kuracao flamuri kombëtar 599 CW / CUW Gulderi (ANG) 444 141,766
Qipro Qipro flamuri kombëtar 357 CY / CYP Euro (EUR) 9,250 1,102,677
Republika Çeke Republika Çeke flamuri kombëtar 420 CZ / CZE Koruna (CZK) 78,866 10,476,000
Republika Demokratike e Kongos Republika Demokratike e Kongos flamuri kombëtar 243 CD / COD Franc (CDF) 2,345,410 70,916,439
Danimarka Danimarka flamuri kombëtar 45 DK / DNK Krone (DKK) 43,094 5,484,000
Xhibuti Xhibuti flamuri kombëtar 253 DJ / DJI Franc (DJF) 23,000 740,528
Dominika Dominika flamuri kombëtar 1-767 DM / DMA Dollar (XCD) 754 72,813
Republika Domenikane Republika Domenikane flamuri kombëtar 1-809, 1-829, 1-849 DO / DOM Peso (DOP) 48,730 9,823,821
Timori Lindor Timori Lindor flamuri kombëtar 670 TL / TLS Dollar (USD) 15,007 1,154,625
Ekuador Ekuador flamuri kombëtar 593 EC / ECU Dollar (USD) 283,560 14,790,608
Egjipti Egjipti flamuri kombëtar 20 EG / EGY Paund (EGP) 1,001,450 80,471,869
El Salvador El Salvador flamuri kombëtar 503 SV / SLV Dollar (USD) 21,040 6,052,064
Guinea Ekuatoriale Guinea Ekuatoriale flamuri kombëtar 240 GQ / GNQ Franc (XAF) 28,051 1,014,999
Eritrea Eritrea flamuri kombëtar 291 ER / ERI Nakfa (ERN) 121,320 5,792,984
Estonia Estonia flamuri kombëtar 372 EE / EST Euro (EUR) 45,226 1,291,170
Etiopia Etiopia flamuri kombëtar 251 ET / ETH Birr (ETB) 1,127,127 88,013,491
Ishujt Falkland Ishujt Falkland flamuri kombëtar 500 FK / FLK Paund (FKP) 12,173 2,638
Ishujt Faroe Ishujt Faroe flamuri kombëtar 298 FO / FRO Krone (DKK) 1,399 48,228
Fixhi Fixhi flamuri kombëtar 679 FJ / FJI Dollar (FJD) 18,270 875,983
Finlanda Finlanda flamuri kombëtar 358 FI / FIN Euro (EUR) 337,030 5,244,000
Franca Franca flamuri kombëtar 33 FR / FRA Euro (EUR) 547,030 64,768,389
Polinezia Franceze Polinezia Franceze flamuri kombëtar 689 PF / PYF Franc (XPF) 4,167 270,485
Gabon Gabon flamuri kombëtar 241 GA / GAB Franc (XAF) 267,667 1,545,255
Gambia Gambia flamuri kombëtar 220 GM / GMB Dalasi (GMD) 11,300 1,593,256
Xhorxhia Xhorxhia flamuri kombëtar 995 GE / GEO Lari (GEL) 69,700 4,630,000
Gjermania Gjermania flamuri kombëtar 49 DE / DEU Euro (EUR) 357,021 81,802,257
Gana Gana flamuri kombëtar 233 GH / GHA Cedi (GHS) 239,460 24,339,838
Gjibraltar Gjibraltar flamuri kombëtar 350 GI / GIB Paund (GIP) 7 27,884
Greqia Greqia flamuri kombëtar 30 GR / GRC Euro (EUR) 131,940 11,000,000
Groenlanda Groenlanda flamuri kombëtar 299 GL / GRL Krone (DKK) 2,166,086 56,375
Grenada Grenada flamuri kombëtar 1-473 GD / GRD Dollar (XCD) 344 107,818
Guam Guam flamuri kombëtar 1-671 GU / GUM Dollar (USD) 549 159,358
Guatemalë Guatemalë flamuri kombëtar 502 GT / GTM Quetzal (GTQ) 108,890 13,550,440
Gërnzi Gërnzi flamuri kombëtar 44-1481 GG / GGY Paund (GBP) 78 65,228
Guinea Guinea flamuri kombëtar 224 GN / GIN Franc (GNF) 245,857 10,324,025
Guinea-Bissau Guinea-Bissau flamuri kombëtar 245 GW / GNB Franc (XOF) 36,120 1,565,126
Guajana Guajana flamuri kombëtar 592 GY / GUY Dollar (GYD) 214,970 748,486
Haiti Haiti flamuri kombëtar 509 HT / HTI Gourde (HTG) 27,750 9,648,924
Hondurasi Hondurasi flamuri kombëtar 504 HN / HND Lempira (HNL) 112,090 7,989,415
Hong Kong Hong Kong flamuri kombëtar 852 HK / HKG Dollar (HKD) 1,092 6,898,686
Hungaria Hungaria flamuri kombëtar 36 HU / HUN Forint (HUF) 93,030 9,982,000
Islanda Islanda flamuri kombëtar 354 IS / ISL Krona (ISK) 103,000 308,910
India India flamuri kombëtar 91 IN / IND Rupee (INR) 3,287,590 1,173,108,018
Indonezia Indonezia flamuri kombëtar 62 ID / IDN Rupiah (IDR) 1,919,440 242,968,342
Irani Irani flamuri kombëtar 98 IR / IRN Rial (IRR) 1,648,000 76,923,300
Irak Irak flamuri kombëtar 964 IQ / IRQ Dinar (IQD) 437,072 29,671,605
Irlanda Irlanda flamuri kombëtar 353 IE / IRL Euro (EUR) 70,280 4,622,917
Ishulli i Njeriut Ishulli i Njeriut flamuri kombëtar 44-1624 IM / IMN Paund (GBP) 572 75,049
Izraelit Izraelit flamuri kombëtar 972 IL / ISR Shekel (ILS) 20,770 7,353,985
Italia Italia flamuri kombëtar 39 IT / ITA Euro (EUR) 301,230 60,340,328
Bregu i Fildishtë Bregu i Fildishtë flamuri kombëtar 225 CI / CIV Franc (XOF) 322,460 21,058,798
Xhamajka Xhamajka flamuri kombëtar 1-876 JM / JAM Dollar (JMD) 10,991 2,847,232
Japonia Japonia flamuri kombëtar 81 JP / JPN Jen (JPY) 377,835 127,288,000
Triko Triko flamuri kombëtar 44-1534 JE / JEY Paund (GBP) 116 90,812
Jordania Jordania flamuri kombëtar 962 JO / JOR Dinar (JOD) 92,300 6,407,085
Kazakistan Kazakistan flamuri kombëtar 7 KZ / KAZ Tenge (KZT) 2,717,300 15,340,000
Kenia Kenia flamuri kombëtar 254 KE / KEN Shilingë (KES) 582,650 40,046,566
Kiribati Kiribati flamuri kombëtar 686 KI / KIR Dollar (AUD) 811 92,533
Kosova Kosova flamuri kombëtar 383 XK / XKX Euro (EUR) 10,887 1,800,000
Kuvajti Kuvajti flamuri kombëtar 965 KW / KWT Dinar (KWD) 17,820 2,789,132
Kirgistani Kirgistani flamuri kombëtar 996 KG / KGZ Som (KGS) 198,500 5,508,626
Laosi Laosi flamuri kombëtar 856 LA / LAO Kip (LAK) 236,800 6,368,162
Letonia Letonia flamuri kombëtar 371 LV / LVA Euro (EUR) 64,589 2,217,969
Liban Liban flamuri kombëtar 961 LB / LBN Paund (LBP) 10,400 4,125,247
Lesoto Lesoto flamuri kombëtar 266 LS / LSO Loti (LSL) 30,355 1,919,552
Liberia Liberia flamuri kombëtar 231 LR / LBR Dollar (LRD) 111,370 3,685,076
Libia Libia flamuri kombëtar 218 LY / LBY Dinar (LYD) 1,759,540 6,461,454
Lihtenshtajni Lihtenshtajni flamuri kombëtar 423 LI / LIE Franc (CHF) 160 35,000
Lituania Lituania flamuri kombëtar 370 LT / LTU Euro (EUR) 65,200 2,944,459
Luksemburgu Luksemburgu flamuri kombëtar 352 LU / LUX Euro (EUR) 2,586 497,538
Makau Makau flamuri kombëtar 853 MO / MAC Pataca (MOP) 254 449,198
Maqedonia Maqedonia flamuri kombëtar 389 MK / MKD denarë (MKD) 25,333 2,062,294
Madagaskar Madagaskar flamuri kombëtar 261 MG / MDG Ariary (MGA) 587,040 21,281,844
Malavi Malavi flamuri kombëtar 265 MW / MWI Kwacha (MWK) 118,480 15,447,500
Malajzia Malajzia flamuri kombëtar 60 MY / MYS Ringgit (MYR) 329,750 28,274,729
Maldivet Maldivet flamuri kombëtar 960 MV / MDV Rufiyaa (MVR) 300 395,650
Mali Mali flamuri kombëtar 223 ML / MLI Franc (XOF) 1,240,000 13,796,354
Malta Malta flamuri kombëtar 356 MT / MLT Euro (EUR) 316 403,000
Ishujt Marshall Ishujt Marshall flamuri kombëtar 692 MH / MHL Dollar (USD) 181 65,859
Mauritania Mauritania flamuri kombëtar 222 MR / MRT Ouguiya (MRO) 1,030,700 3,205,060
Mauritius Mauritius flamuri kombëtar 230 MU / MUS Rupee (MUR) 2,040 1,294,104
Mayotte Mayotte flamuri kombëtar 262 YT / MYT Euro (EUR) 374 159,042
Meksika Meksika flamuri kombëtar 52 MX / MEX Peso (MXN) 1,972,550 112,468,855
Mikronezia Mikronezia flamuri kombëtar 691 FM / FSM Dollar (USD) 702 107,708
Moldavia Moldavia flamuri kombëtar 373 MD / MDA Leu (MDL) 33,843 4,324,000
Monako Monako flamuri kombëtar 377 MC / MCO Euro (EUR) 2 32,965
Mongoli Mongoli flamuri kombëtar 976 MN / MNG Tugrik (MNT) 1,565,000 3,086,918
Mali i Zi Mali i Zi flamuri kombëtar 382 ME / MNE Euro (EUR) 14,026 666,730
Montserrat Montserrat flamuri kombëtar 1-664 MS / MSR Dollar (XCD) 102 9,341
Maroku Maroku flamuri kombëtar 212 MA / MAR Dirham (MAD) 446,550 31,627,428
Mozambik Mozambik flamuri kombëtar 258 MZ / MOZ Metical (MZN) 801,590 22,061,451
Mianmar Mianmar flamuri kombëtar 95 MM / MMR Kyat (MMK) 678,500 53,414,374
Namibia Namibia flamuri kombëtar 264 NA / NAM Dollar (NAD) 825,418 2,128,471
Nauru Nauru flamuri kombëtar 674 NR / NRU Dollar (AUD) 21 10,065
Nepali Nepali flamuri kombëtar 977 NP / NPL Rupee (NPR) 140,800 28,951,852
Holandë Holandë flamuri kombëtar 31 NL / NLD Euro (EUR) 41,526 16,645,000
Antilet Hollandeze Antilet Hollandeze flamuri kombëtar 599 AN / ANT Gulderi (ANG) 960 136,197
Kaledonia e Re Kaledonia e Re flamuri kombëtar 687 NC / NCL Franc (XPF) 19,060 216,494
Zelanda e Re Zelanda e Re flamuri kombëtar 64 NZ / NZL Dollar (NZD) 268,680 4,252,277
Nikaragua Nikaragua flamuri kombëtar 505 NI / NIC Kordoba (NIO) 129,494 5,995,928
Niger Niger flamuri kombëtar 227 NE / NER Franc (XOF) 1,267,000 15,878,271
Nigeria Nigeria flamuri kombëtar 234 NG / NGA Naira (NGN) 923,768 154,000,000
Niue Niue flamuri kombëtar 683 NU / NIU Dollar (NZD) 260 2,166
Korea e Veriut Korea e Veriut flamuri kombëtar 850 KP / PRK Fitoi (KPW) 120,540 22,912,177
Ishujt Mariana Veriore Ishujt Mariana Veriore flamuri kombëtar 1-670 MP / MNP Dollar (USD) 477 53,883
Norvegjia Norvegjia flamuri kombëtar 47 NO / NOR Krone (NOK) 324,220 5,009,150
Omani Omani flamuri kombëtar 968 OM / OMN Rial (OMR) 212,460 2,967,717
Pakistani Pakistani flamuri kombëtar 92 PK / PAK Rupee (PKR) 803,940 184,404,791
Palau Palau flamuri kombëtar 680 PW / PLW Dollar (USD) 458 19,907
Palestine Palestine flamuri kombëtar 970 PS / PSE Shekel (ILS) 5,970 3,800,000
Panama Panama flamuri kombëtar 507 PA / PAN Balboa (PAB) 78,200 3,410,676
Papua Guinea e Re Papua Guinea e Re flamuri kombëtar 675 PG / PNG Kinë (PGK) 462,840 6,064,515
Paraguai Paraguai flamuri kombëtar 595 PY / PRY Guarani (PYG) 406,750 6,375,830
Peruja Peruja flamuri kombëtar 51 PE / PER Sol (PEN) 1,285,220 29,907,003
Filipinet Filipinet flamuri kombëtar 63 PH / PHL Peso (PHP) 300,000 99,900,177
Pitcairn Pitcairn flamuri kombëtar 64 PN / PCN Dollar (NZD) 47 46
Polonia Polonia flamuri kombëtar 48 PL / POL Zloty (PLN) 312,685 38,500,000
Portugalia Portugalia flamuri kombëtar 351 PT / PRT Euro (EUR) 92,391 10,676,000
Porto Riko Porto Riko flamuri kombëtar 1-787, 1-939 PR / PRI Dollar (USD) 9,104 3,916,632
Katar Katar flamuri kombëtar 974 QA / QAT Rial (QAR) 11,437 840,926
Republika e Kongos Republika e Kongos flamuri kombëtar 242 CG / COG Franc (XAF) 342,000 3,039,126
Ribashkim Ribashkim flamuri kombëtar 262 RE / REU Euro (EUR) 2,517 776,948
Rumania Rumania flamuri kombëtar 40 RO / ROU Leu (RON) 237,500 21,959,278
Rusia Rusia flamuri kombëtar 7 RU / RUS Rubla (RUB) 17,100,000 140,702,000
Ruanda Ruanda flamuri kombëtar 250 RW / RWA Franc (RWF) 26,338 11,055,976
Shën Bartelemy Shën Bartelemy flamuri kombëtar 590 BL / BLM Euro (EUR) 21 8,450
Shën Helena Shën Helena flamuri kombëtar 290 SH / SHN Paund (SHP) 410 7,460
Saint Kitts dhe Nevis Saint Kitts dhe Nevis flamuri kombëtar 1-869 KN / KNA Dollar (XCD) 261 51,134
Shën Lucia Shën Lucia flamuri kombëtar 1-758 LC / LCA Dollar (XCD) 616 160,922
Shën Martin Shën Martin flamuri kombëtar 590 MF / MAF Euro (EUR) 53 35,925
Saint Pierre dhe Miquelon Saint Pierre dhe Miquelon flamuri kombëtar 508 PM / SPM Euro (EUR) 242 7,012
Shën Vincenti dhe Grenadinet Shën Vincenti dhe Grenadinet flamuri kombëtar 1-784 VC / VCT Dollar (XCD) 389 104,217
Samoa Samoa flamuri kombëtar 685 WS / WSM Tala (WST) 2,944 192,001
San Marino San Marino flamuri kombëtar 378 SM / SMR Euro (EUR) 61 31,477
Sao Tome dhe Principe Sao Tome dhe Principe flamuri kombëtar 239 ST / STP Dobra (STD) 1,001 175,808
Arabia Saudite Arabia Saudite flamuri kombëtar 966 SA / SAU Rial (SAR) 1,960,582 25,731,776
Senegal Senegal flamuri kombëtar 221 SN / SEN Franc (XOF) 196,190 12,323,252
Serbia Serbia flamuri kombëtar 381 RS / SRB Dinar (RSD) 88,361 7,344,847
Sishel Sishel flamuri kombëtar 248 SC / SYC Rupee (SCR) 455 88,340
Sierra Leone Sierra Leone flamuri kombëtar 232 SL / SLE Leone (SLL) 71,740 5,245,695
Singapori Singapori flamuri kombëtar 65 SG / SGP Dollar (SGD) 693 4,701,069
Sint Maarten Sint Maarten flamuri kombëtar 1-721 SX / SXM Gulderi (ANG) 34 37,429
Sllovakia Sllovakia flamuri kombëtar 421 SK / SVK Euro (EUR) 48,845 5,455,000
Sllovenia Sllovenia flamuri kombëtar 386 SI / SVN Euro (EUR) 20,273 2,007,000
Ishujt Solomon Ishujt Solomon flamuri kombëtar 677 SB / SLB Dollar (SBD) 28,450 559,198
Somali Somali flamuri kombëtar 252 SO / SOM Shilingë (SOS) 637,657 10,112,453
Afrika e Jugut Afrika e Jugut flamuri kombëtar 27 ZA / ZAF Rand (ZAR) 1,219,912 49,000,000
Korea e jugut Korea e jugut flamuri kombëtar 82 KR / KOR Fitoi (KRW) 98,480 48,422,644
Sudani i Jugut Sudani i Jugut flamuri kombëtar 211 SS / SSD Paund (SSP) 644,329 8,260,490
Spanja Spanja flamuri kombëtar 34 ES / ESP Euro (EUR) 504,782 46,505,963
Sri Lanka Sri Lanka flamuri kombëtar 94 LK / LKA Rupee (LKR) 65,610 21,513,990
Sudani Sudani flamuri kombëtar 249 SD / SDN Paund (SDG) 1,861,484 35,000,000
Surinami Surinami flamuri kombëtar 597 SR / SUR Dollar (SRD) 163,270 492,829
Svalbard dhe Jan Mayen Svalbard dhe Jan Mayen flamuri kombëtar 47 SJ / SJM Krone (NOK) 62,049 2,550
Svaziland Svaziland flamuri kombëtar 268 SZ / SWZ Lilangeni (SZL) 17,363 1,354,051
Suedi Suedi flamuri kombëtar 46 SE / SWE Krona (SEK) 449,964 9,555,893
Zvicra Zvicra flamuri kombëtar 41 CH / CHE Franc (CHF) 41,290 7,581,000
Siria Siria flamuri kombëtar 963 SY / SYR Paund (SYP) 185,180 22,198,110
Tajvani Tajvani flamuri kombëtar 886 TW / TWN Dollar (TWD) 35,980 22,894,384
Taxhikistani Taxhikistani flamuri kombëtar 992 TJ / TJK Somoni (TJS) 143,100 7,487,489
Tanzani Tanzani flamuri kombëtar 255 TZ / TZA Shilingë (TZS) 945,087 41,892,895
Tajlandë Tajlandë flamuri kombëtar 66 TH / THA Baht (THB) 514,000 67,089,500
Togo Togo flamuri kombëtar 228 TG / TGO Franc (XOF) 56,785 6,587,239
Tokelau Tokelau flamuri kombëtar 690 TK / TKL Dollar (NZD) 10 1,466
Tonga Tonga flamuri kombëtar 676 TO / TON Pa'anga (TOP) 748 122,580
Trinidad dhe Tobago Trinidad dhe Tobago flamuri kombëtar 1-868 TT / TTO Dollar (TTD) 5,128 1,228,691
Tunizi Tunizi flamuri kombëtar 216 TN / TUN Dinar (TND) 163,610 10,589,025
Turqia Turqia flamuri kombëtar 90 TR / TUR Lira (TRY) 780,580 77,804,122
Turkmenistani Turkmenistani flamuri kombëtar 993 TM / TKM Manat (TMT) 488,100 4,940,916
Ishujt Turk dhe Kaikos Ishujt Turk dhe Kaikos flamuri kombëtar 1-649 TC / TCA Dollar (USD) 430 20,556
Tuvalu Tuvalu flamuri kombëtar 688 TV / TUV Dollar (AUD) 26 10,472
Ishujt e Virgjër të Sh.B.A. Ishujt e Virgjër të Sh.B.A. flamuri kombëtar 1-340 VI / VIR Dollar (USD) 352 108,708
Uganda Uganda flamuri kombëtar 256 UG / UGA Shilingë (UGX) 236,040 33,398,682
Ukrainë Ukrainë flamuri kombëtar 380 UA / UKR Hryvnia (UAH) 603,700 45,415,596
Emiratet e Bashkuara Arabe Emiratet e Bashkuara Arabe flamuri kombëtar 971 AE / ARE Dirham (AED) 82,880 4,975,593
Mbretëria e Bashkuar Mbretëria e Bashkuar flamuri kombëtar 44 GB / GBR Paund (GBP) 244,820 62,348,447
Shtetet e Bashkuara Shtetet e Bashkuara flamuri kombëtar 1 US / USA Dollar (USD) 9,629,091 310,232,863
Uruguaj Uruguaj flamuri kombëtar 598 UY / URY Peso (UYU) 176,220 3,477,000
Uzbekistani Uzbekistani flamuri kombëtar 998 UZ / UZB Som (UZS) 447,400 27,865,738
Vanuatu Vanuatu flamuri kombëtar 678 VU / VUT Vatu (VUV) 12,200 221,552
Vatikani Vatikani flamuri kombëtar 379 VA / VAT Euro (EUR) 0 921
Venezuela Venezuela flamuri kombëtar 58 VE / VEN Bolivar (VEF) 912,050 27,223,228
Vietnami Vietnami flamuri kombëtar 84 VN / VNM Dong (VND) 329,560 89,571,130
Wallis dhe Futuna Wallis dhe Futuna flamuri kombëtar 681 WF / WLF Franc (XPF) 274 16,025
Sahara Perëndimore Sahara Perëndimore flamuri kombëtar 212 EH / ESH Dirham (MAD) 266,000 273,008
Jemen Jemen flamuri kombëtar 967 YE / YEM Rial (YER) 527,970 23,495,361
Zambia Zambia flamuri kombëtar 260 ZM / ZMB Kwacha (ZMW) 752,614 13,460,305
Zimbabve Zimbabve flamuri kombëtar 263 ZW / ZWE Dollar (ZWL) 390,580 11,651,858