банки во секоја земја

наведете го името на банката и брзиот код низ целиот свет за вас

изберете име на земја за да наведете банки

вклучуваат име на банка, име на град, филијала, брз код, адреса, поштенски код и така натаму

национално знаме код на држава број на банки гранки
Авганистан национално знаме 93 Авганистан (18) Авганистан гранки (20)
Албанија национално знаме 355 Албанија (19) Албанија гранки (58)
Алжир национално знаме 213 Алжир (26) Алжир гранки (186)
американска Самоа национално знаме 1-684 американска Самоа (2) американска Самоа гранки (2)
Андора национално знаме 376 Андора (7) Андора гранки (7)
Ангола национално знаме 244 Ангола (28) Ангола гранки (30)
Ангилја национално знаме 1-264 Ангилја (5) Ангилја гранки (5)
Антигва и Барбуда национално знаме 1-268 Антигва и Барбуда (19) Антигва и Барбуда гранки (20)
Аргентина национално знаме 54 Аргентина (91) Аргентина гранки (175)
Ерменија национално знаме 374 Ерменија (24) Ерменија гранки (24)
Аруба национално знаме 297 Аруба (9) Аруба гранки (9)
Австралија национално знаме 61 Австралија (481) Австралија гранки (698)
Австрија национално знаме 43 Австрија (856) Австрија гранки (1203)
Азербејџан национално знаме 994 Азербејџан (59) Азербејџан гранки (60)
Бахамите национално знаме 1-242 Бахамите (82) Бахамите гранки (103)
Бахреин национално знаме 973 Бахреин (100) Бахреин гранки (150)
Бангладеш национално знаме 880 Бангладеш (71) Бангладеш гранки (877)
Барбадос национално знаме 1-246 Барбадос (23) Барбадос гранки (27)
Белорусија национално знаме 375 Белорусија () Белорусија гранки ()
Белгија национално знаме 32 Белгија (302) Белгија гранки (470)
Белизе национално знаме 501 Белизе (13) Белизе гранки (15)
Бенин национално знаме 229 Бенин (13) Бенин гранки (15)
Бермуди национално знаме 1-441 Бермуди (45) Бермуди гранки (53)
Бутан национално знаме 975 Бутан (5) Бутан гранки (7)
Боливија национално знаме 591 Боливија (22) Боливија гранки (54)
Босна и Херцеговина национално знаме 387 Босна и Херцеговина (34) Босна и Херцеговина гранки (35)
Боцвана национално знаме 267 Боцвана (21) Боцвана гранки (46)
Бразил национално знаме 55 Бразил (242) Бразил гранки (397)
Британска територија на Индиски Океан национално знаме 246 Британска територија на Индиски Океан () Британска територија на Индиски Океан гранки ()
Британски Девствени острови национално знаме 1-284 Британски Девствени острови (19) Британски Девствени острови гранки (23)
Брунеи национално знаме 673 Брунеи (13) Брунеи гранки (13)
Бугарија национално знаме 359 Бугарија (87) Бугарија гранки (95)
Буркина Фасо национално знаме 226 Буркина Фасо (18) Буркина Фасо гранки (19)
Бурунди национално знаме 257 Бурунди (15) Бурунди гранки (16)
Камбоџа национално знаме 855 Камбоџа (33) Камбоџа гранки (35)
Камерун национално знаме 237 Камерун (18) Камерун гранки (43)
Канада национално знаме 1 Канада (337) Канада гранки (530)
Зелено'ртски Острови национално знаме 238 Зелено'ртски Острови (14) Зелено'ртски Острови гранки (16)
Кајмански острови национално знаме 1-345 Кајмански острови () Кајмански острови гранки ()
Република Централна Африка национално знаме 236 Република Централна Африка (5) Република Централна Африка гранки (5)
Чад национално знаме 235 Чад (10) Чад гранки (12)
Чиле национално знаме 56 Чиле (64) Чиле гранки (105)
Кина национално знаме 86 Кина (496) Кина гранки (2095)
Божиќен остров национално знаме 61 Божиќен остров () Божиќен остров гранки ()
Острови Кокос национално знаме 61 Острови Кокос () Острови Кокос гранки ()
Колумбија национално знаме 57 Колумбија (102) Колумбија гранки (172)
Комори национално знаме 269 Комори (12) Комори гранки (12)
Кукови острови национално знаме 682 Кукови острови (6) Кукови острови гранки (6)
Костарика национално знаме 506 Костарика (28) Костарика гранки (31)
Хрватска национално знаме 385 Хрватска (51) Хрватска гранки (78)
Куба национално знаме 53 Куба (10) Куба гранки (14)
Курасао национално знаме 599 Курасао (48) Курасао гранки (52)
Кипар национално знаме 357 Кипар () Кипар гранки ()
Чешка република национално знаме 420 Чешка република (115) Чешка република гранки (135)
Демократска Република Конго национално знаме 243 Демократска Република Конго (28) Демократска Република Конго гранки (30)
Данска национално знаме 45 Данска (301) Данска гранки (522)
Djибути национално знаме 253 Djибути (12) Djибути гранки (13)
Доминика национално знаме 1-767 Доминика (8) Доминика гранки (8)
Доминиканска Република национално знаме 1-809, 1-829, 1-849 Доминиканска Република (170) Доминиканска Република гранки (175)
Источен Тимор национално знаме 670 Источен Тимор (2) Источен Тимор гранки (3)
Еквадор национално знаме 593 Еквадор (63) Еквадор гранки (206)
Египет национално знаме 20 Египет (81) Египет гранки (1072)
Ел Салвадор национално знаме 503 Ел Салвадор (18) Ел Салвадор гранки (20)
Екваторијална Гвинеја национално знаме 240 Екваторијална Гвинеја (7) Екваторијална Гвинеја гранки (11)
Еритреја национално знаме 291 Еритреја (3) Еритреја гранки (3)
Естонија национално знаме 372 Естонија (27) Естонија гранки (33)
Етиопија национално знаме 251 Етиопија (21) Етиопија гранки (30)
Фокландските острови национално знаме 500 Фокландските острови (1) Фокландските острови гранки (1)
Фарски острови национално знаме 298 Фарски острови (5) Фарски острови гранки (5)
Фиџи национално знаме 679 Фиџи (9) Фиџи гранки (9)
Финска национално знаме 358 Финска (464) Финска гранки (490)
Франција национално знаме 33 Франција (2528) Франција гранки (4083)
Француска Полинезија национално знаме 689 Француска Полинезија (9) Француска Полинезија гранки (9)
Габон национално знаме 241 Габон (10) Габон гранки (24)
Гамбија национално знаме 220 Гамбија (15) Гамбија гранки (15)
Georgiaорџија национално знаме 995 Georgiaорџија (26) Georgiaорџија гранки (64)
Германија национално знаме 49 Германија (2859) Германија гранки (7890)
Гана национално знаме 233 Гана (52) Гана гранки (81)
Гибралтар национално знаме 350 Гибралтар (27) Гибралтар гранки (31)
Грција национално знаме 30 Грција (165) Грција гранки (245)
Гренланд национално знаме 299 Гренланд (1) Гренланд гранки (1)
Гренада национално знаме 1-473 Гренада (7) Гренада гранки (7)
Гуам национално знаме 1-671 Гуам (5) Гуам гранки (5)
Гватемала национално знаме 502 Гватемала (50) Гватемала гранки (61)
Гернзи национално знаме 44-1481 Гернзи (60) Гернзи гранки (77)
Гвинеја национално знаме 224 Гвинеја (17) Гвинеја гранки (17)
Гвинеја-Бисао национално знаме 245 Гвинеја-Бисао (5) Гвинеја-Бисао гранки (5)
Гвајана национално знаме 592 Гвајана () Гвајана гранки ()
Хаити национално знаме 509 Хаити (11) Хаити гранки (13)
Хондурас национално знаме 504 Хондурас (44) Хондурас гранки (51)
Хонг Конг национално знаме 852 Хонг Конг (1089) Хонг Конг гранки (1256)
Унгарија национално знаме 36 Унгарија () Унгарија гранки ()
Исланд национално знаме 354 Исланд (30) Исланд гранки (30)
Индија национално знаме 91 Индија (374) Индија гранки (4024)
Индонезија национално знаме 62 Индонезија (332) Индонезија гранки (756)
Иран национално знаме 98 Иран (19) Иран гранки (286)
Ирак национално знаме 964 Ирак (58) Ирак гранки (74)
Ирска национално знаме 353 Ирска (653) Ирска гранки (1031)
Остров Мен национално знаме 44-1624 Остров Мен (47) Остров Мен гранки (85)
Израел национално знаме 972 Израел (39) Израел гранки (74)
Италија национално знаме 39 Италија (1234) Италија гранки (2383)
Брегот на Слоновата Коска национално знаме 225 Брегот на Слоновата Коска (6) Брегот на Слоновата Коска гранки (59)
Јамајка национално знаме 1-876 Јамајка (58) Јамајка гранки (61)
Јапонија национално знаме 81 Јапонија (510) Јапонија гранки (662)
Jерси национално знаме 44-1534 Jерси (73) Jерси гранки (128)
Јордан национално знаме 962 Јордан (101) Јордан гранки (169)
Казахстан национално знаме 7 Казахстан (54) Казахстан гранки (94)
Кенија национално знаме 254 Кенија (69) Кенија гранки (145)
Кирибати национално знаме 686 Кирибати (1) Кирибати гранки (1)
Косово национално знаме 383 Косово () Косово гранки ()
Кувајт национално знаме 965 Кувајт (54) Кувајт гранки (136)
Киргистан национално знаме 996 Киргистан (24) Киргистан гранки (24)
Лаос национално знаме 856 Лаос (24) Лаос гранки (31)
Летонија национално знаме 371 Летонија (49) Летонија гранки (53)
Либан национално знаме 961 Либан (94) Либан гранки (140)
Лесото национално знаме 266 Лесото (6) Лесото гранки (6)
Либерија национално знаме 231 Либерија (15) Либерија гранки (16)
Либија национално знаме 218 Либија () Либија гранки ()
Лихтенштајн национално знаме 423 Лихтенштајн (21) Лихтенштајн гранки (27)
Литванија национално знаме 370 Литванија (44) Литванија гранки (50)
Луксембург национално знаме 352 Луксембург () Луксембург гранки ()
Макао национално знаме 853 Макао (28) Макао гранки (32)
Македонија национално знаме 389 Македонија (35) Македонија гранки (46)
Мадагаскар национално знаме 261 Мадагаскар (13) Мадагаскар гранки (17)
Малави национално знаме 265 Малави (18) Малави гранки (26)
Малезија национално знаме 60 Малезија () Малезија гранки ()
Малдиви национално знаме 960 Малдиви (4) Малдиви гранки (8)
Мали национално знаме 223 Мали (16) Мали гранки (19)
Малта национално знаме 356 Малта (74) Малта гранки (76)
Маршалови острови национално знаме 692 Маршалови острови (2) Маршалови острови гранки (3)
Мавританија национално знаме 222 Мавританија (18) Мавританија гранки (20)
Маурициус национално знаме 230 Маурициус (45) Маурициус гранки (55)
Мајоте национално знаме 262 Мајоте () Мајоте гранки (1)
Мексико национално знаме 52 Мексико () Мексико гранки ()
Микронезија национално знаме 691 Микронезија (1) Микронезија гранки (1)
Молдавија национално знаме 373 Молдавија (22) Молдавија гранки (29)
Монако национално знаме 377 Монако (42) Монако гранки (62)
Монголија национално знаме 976 Монголија (16) Монголија гранки (16)
Црна Гора национално знаме 382 Црна Гора (13) Црна Гора гранки (13)
Монтсерат национално знаме 1-664 Монтсерат (2) Монтсерат гранки (3)
Мароко национално знаме 212 Мароко (51) Мароко гранки (88)
Мозамбик национално знаме 258 Мозамбик (18) Мозамбик гранки (26)
Мјанмар национално знаме 95 Мјанмар (21) Мјанмар гранки (22)
Намибија национално знаме 264 Намибија (15) Намибија гранки (17)
Науру национално знаме 674 Науру (1) Науру гранки (2)
Непал национално знаме 977 Непал (37) Непал гранки (40)
Холандија национално знаме 31 Холандија (584) Холандија гранки (1054)
Холандски Антили национално знаме 599 Холандски Антили () Холандски Антили гранки ()
Нова Каледонија национално знаме 687 Нова Каледонија (14) Нова Каледонија гранки (15)
Нов Зеланд национално знаме 64 Нов Зеланд (142) Нов Зеланд гранки (173)
Никарагва национално знаме 505 Никарагва (15) Никарагва гранки (18)
Нигер национално знаме 227 Нигер (15) Нигер гранки (17)
Нигерија национално знаме 234 Нигерија (56) Нигерија гранки (194)
Ниуе национално знаме 683 Ниуе () Ниуе гранки ()
Северна Кореа национално знаме 850 Северна Кореа (18) Северна Кореа гранки (19)
Острови во Северна Маријана национално знаме 1-670 Острови во Северна Маријана (1) Острови во Северна Маријана гранки (3)
Норвешка национално знаме 47 Норвешка (253) Норвешка гранки (666)
Оман национално знаме 968 Оман (44) Оман гранки (57)
Пакистан национално знаме 92 Пакистан (66) Пакистан гранки (781)
Палау национално знаме 680 Палау () Палау гранки (1)
Палестина национално знаме 970 Палестина (30) Палестина гранки (60)
Панама национално знаме 507 Панама (80) Панама гранки (102)
Папуа Нова Гвинеја национално знаме 675 Папуа Нова Гвинеја (6) Папуа Нова Гвинеја гранки (7)
Парагвај национално знаме 595 Парагвај () Парагвај гранки ()
Перу национално знаме 51 Перу (30) Перу гранки (33)
Филипини национално знаме 63 Филипини (324) Филипини гранки (381)
Питкерн национално знаме 64 Питкерн () Питкерн гранки ()
Полска национално знаме 48 Полска (347) Полска гранки (509)
Португалија национално знаме 351 Португалија (280) Португалија гранки (342)
Порто Рико национално знаме 1-787, 1-939 Порто Рико (18) Порто Рико гранки (22)
Катар национално знаме 974 Катар (46) Катар гранки (74)
Република Конго национално знаме 242 Република Конго (14) Република Конго гранки (18)
Средба национално знаме 262 Средба (5) Средба гранки (10)
Романија национално знаме 40 Романија (131) Романија гранки (261)
Русија национално знаме 7 Русија (1008) Русија гранки (2559)
Руанда национално знаме 250 Руанда (14) Руанда гранки (20)
Свети Бартелемеј национално знаме 590 Свети Бартелемеј () Свети Бартелемеј гранки ()
Света Елена национално знаме 290 Света Елена () Света Елена гранки ()
Свети Китс и Невис национално знаме 1-869 Свети Китс и Невис (14) Свети Китс и Невис гранки (18)
Света Луција национално знаме 1-758 Света Луција (7) Света Луција гранки (11)
Свети Мартин национално знаме 590 Свети Мартин () Свети Мартин гранки ()
Свети Пјер и Микелон национално знаме 508 Свети Пјер и Микелон (3) Свети Пјер и Микелон гранки (3)
Свети Винсент и Гренадини национално знаме 1-784 Свети Винсент и Гренадини (8) Свети Винсент и Гренадини гранки (12)
Самоа национално знаме 685 Самоа (9) Самоа гранки (9)
Сан Марино национално знаме 378 Сан Марино (10) Сан Марино гранки (69)
Сао Томе и Принципе национално знаме 239 Сао Томе и Принципе (10) Сао Томе и Принципе гранки (10)
Саудиска Арабија национално знаме 966 Саудиска Арабија (58) Саудиска Арабија гранки (104)
Сенегал национално знаме 221 Сенегал (25) Сенегал гранки (30)
Србија национално знаме 381 Србија (52) Србија гранки (97)
Сејшели национално знаме 248 Сејшели (8) Сејшели гранки (10)
Сиера Леоне национално знаме 232 Сиера Леоне (16) Сиера Леоне гранки (17)
Сингапур национално знаме 65 Сингапур (383) Сингапур гранки (521)
Синт Маартен национално знаме 1-721 Синт Маартен () Синт Маартен гранки ()
Словачка национално знаме 421 Словачка (73) Словачка гранки (114)
Словенија национално знаме 386 Словенија (49) Словенија гранки (63)
Соломонски острови национално знаме 677 Соломонски острови (3) Соломонски острови гранки (5)
Сомалија национално знаме 252 Сомалија (2) Сомалија гранки (2)
Јужна Африка национално знаме 27 Јужна Африка (247) Јужна Африка гранки (337)
Јужна Кореа национално знаме 82 Јужна Кореа (179) Јужна Кореа гранки (241)
Јужен Судан национално знаме 211 Јужен Судан (23) Јужен Судан гранки (24)
Шпанија национално знаме 34 Шпанија (513) Шпанија гранки (752)
Шри Ланка национално знаме 94 Шри Ланка (50) Шри Ланка гранки (77)
Судан национално знаме 249 Судан (40) Судан гранки (80)
Суринам национално знаме 597 Суринам (11) Суринам гранки (11)
Свалбард и Јан Мејен национално знаме 47 Свалбард и Јан Мејен () Свалбард и Јан Мејен гранки ()
Свазиленд национално знаме 268 Свазиленд (7) Свазиленд гранки (7)
Шведска национално знаме 46 Шведска (315) Шведска гранки (407)
Швајцарија национално знаме 41 Швајцарија () Швајцарија гранки ()
Сирија национално знаме 963 Сирија () Сирија гранки ()
Тајван национално знаме 886 Тајван (329) Тајван гранки (1766)
Таџикистан национално знаме 992 Таџикистан (21) Таџикистан гранки (21)
Танзанија национално знаме 255 Танзанија (53) Танзанија гранки (91)
Тајланд национално знаме 66 Тајланд (177) Тајланд гранки (263)
Да оди национално знаме 228 Да оди (17) Да оди гранки (28)
Токелау национално знаме 690 Токелау () Токелау гранки ()
Тонга национално знаме 676 Тонга (5) Тонга гранки (5)
Тринидад и Тобаго национално знаме 1-868 Тринидад и Тобаго (30) Тринидад и Тобаго гранки (37)
Тунис национално знаме 216 Тунис (30) Тунис гранки (67)
Турција национално знаме 90 Турција (208) Турција гранки (1513)
Туркменистан национално знаме 993 Туркменистан (12) Туркменистан гранки (13)
Острови Туркс и Каикос национално знаме 1-649 Острови Туркс и Каикос (6) Острови Туркс и Каикос гранки (6)
Тувалу национално знаме 688 Тувалу (1) Тувалу гранки (1)
Девствени острови на САД национално знаме 1-340 Девствени острови на САД () Девствени острови на САД гранки (2)
Уганда национално знаме 256 Уганда (40) Уганда гранки (47)
Украина национално знаме 380 Украина (201) Украина гранки (469)
Обединети Арапски Емирати национално знаме 971 Обединети Арапски Емирати (166) Обединети Арапски Емирати гранки (391)
Обединето Кралство национално знаме 44 Обединето Кралство (4044) Обединето Кралство гранки (17076)
Соединети Држави национално знаме 1 Соединети Држави (2939) Соединети Држави гранки (4680)
Уругвај национално знаме 598 Уругвај (62) Уругвај гранки (76)
Узбекистан национално знаме 998 Узбекистан (34) Узбекистан гранки (63)
Вануату национално знаме 678 Вануату (11) Вануату гранки (12)
Ватикан национално знаме 379 Ватикан (2) Ватикан гранки (2)
Венецуела национално знаме 58 Венецуела (83) Венецуела гранки (97)
Виетнам национално знаме 84 Виетнам (91) Виетнам гранки (670)
Валис и Футуна национално знаме 681 Валис и Футуна (2) Валис и Футуна гранки (2)
Западна Сахара национално знаме 212 Западна Сахара () Западна Сахара гранки ()
Јемен национално знаме 967 Јемен (19) Јемен гранки (72)
Замбија национално знаме 260 Замбија (34) Замбија гранки (51)
Зимбабве национално знаме 263 Зимбабве (42) Зимбабве гранки (54)

Сите јазици